در حال بارگیری...
27 مارس

درباره ویدئو مپینگ

ویدئو پروجکشن و یا همان ویدئو مپینگ آمیزه ای جادویی از ترکیب هنر و صنعت می باشد که در سالیان اخیر به حوزه ساختمان و طراحی محیطی راه پیدا کرده است. ترکیبی از شاخه های الکترونیک ،نورپردازی ، گرافیک ، معماری و موسیقی توانسته است پدیده ای جذاب به نام ویدئو مپینگ را ایجاد نماید.

احجام سه بعدی ، فضاسازیهای رویایی ، بازی سایه روشن ها  در هماهنگی کامل با موسیقی پس زمینه  فضایی خیره کننده را ایجاد میکند که موجبات جلب توجه به یک بنا ساختمانی و یا یک فضای شهری را به بهترین نحو ممکن ایجاد میکند.

ویدئو مپینگ علاوه بر جذابیت بصری ، در بخش تبلیغات نیز می تواند مانند یک بازوی توانمند برای صاحبان کالا یا خدمات عمل کند. طی سالیان اخیر بسیاری از کمپانی های بزرگ دنیا مانند کوکاکولا ، نایک ؛ آدیداس ، بربری ،  ، آئودی ، سونی ، سامسونگ و…. با بهره گیری از ویدئو مپینگ توانسته اند تبلیغات بسیار اثرگذار و ماندگاری را ارائه دهند.

ویدئو مپینگ در دو حالت دایمی و موقت قابل اجرا می باشد. حالت موقت بیشتر مناسب مراسم و جشن های عمومی مانند افتتاحیه ها و سمینارها می باشد. لازم به ذکر است که تمامی بناها  و ساختمانها قایلیت اجرای مناسب جهت ویدئو مپینگ را دارا نمی باشند و حتما لازم است پی از هر چیز  امکان سنجی نصب و اجرا توسط متخصصین مورد بررسی قرار گیرد.

طی ده سال اخیر پروژه های بسیاز زیادی با بهره گیری از تکنولوژی ویدئومپینگ در کشورهای اروپایی و آمریکایی به انجام رسیده است و شرکت ملادیوم نیز به عنوان یکی از پیشروان این عرصه در ایران ،  ارائه دهنده پکیج کامل سیستم پروجکشن سه بعدی با بهره گیری از بالاترین استانداردهای سخت افزاری و نرم افزاری موجود در دنیا می باشد.