در حال بارگیری...
28 مارس

آشنایی با واقعیت افزوده

واقعیت افزوده در دنیای امروز هر غیر ممکنی را ممکن می سازد و کاربردهای این تکنولوژی روز به روز در حال بیشتر شدن می باشد.

از آخرین تکنولوژی های  عصرما  در حوزه های گوناگون  تکنولوژی واقعیت افزوده  Augment reality  می باشد. ترکیب همزمان دنیای واقعی و تصاویر مجازی مفهوم جدیدی را شکل می دهد که می تواند به عنوان ابزاری برای اهداف متنوع استفاده شود.

واقعیت افزوده در معنا به روشهایی گفته میشود که به واقعیت و عین ، امکانات و ویژگی های بیشتری اضافه می کند.و باعث درک و سرعت عمل بیشتری می شود.عملا پل ارتباطی بین دنیای واقعی و دنیای مجازی بوجود می آورد.

ایده ی اولیه واقعیت افزوده برای نخستین بار در سال 1990 توسط توماس کادل ، یکی از ار کارمندان شرکت هواپیما سازی بوئینگ مطرح شد توماس کادل زمانی که در بوئینگ به کارکنان، برای سرهم کردن کابل‌ها در هواپیما کمک می‌کرد، مفهوم واقعیت افزوده را ابداع کرد.

واقعیت مجازی را به طور خلاصه می توان آن دسته از فناوری هایی تعریف کرد که بتوان با استفاده از آن ها ویژگی ها، اطلاعات و اشکال دوبعدی و یا سه بعدی را با عنوان اجسام مجازی به صورت بصری و زنده یا Real-Time به نمایش در آورد، به گونه ای که بیننده بتواند تصور کند شی یا ویژگی مورد نظر در واقع بخشی از محیط پیرامون اوست در حالیکه در واقعیت این چنین نباشد. عینک های هوشمند، تلفن های همراه هوشمند و برخی دوربین های دیجیتالی، از جمله ابزار هایی به شمار می روند که میتوان از آن ها برای پیاده سازی مفاهیم مورد استفاده در فناوری واقعیت افزوده بهره برد.